PUF 2000.-2004.

2000.

Puf_6small

INDEKS FESTIVALA

Sveukupni broj predstava: 11
Domaće predstave: 4
Strane predstave: 6
Koprodukcija: 1
Broj izvođača: 75
Lokacije: kamenolom Stoja, Ulica Fižela, Rojc, Portarata, INK, Kino Pula, plato Robne kuće
Zemlje sudionice: Češka, Španjolska, Velika Britanija, SAD, Švicarska, Slovenija, Švedska

“Talištem tijela i prostora”, nazvala je u Zarezu br. 36-37 ovo festivalsko izdanje kazališna kritičarka Suzana Marjanić. 6. PUF okupio je 11 predstava i performansa oko ideje “kazalište na specifičnoj lokaciji” (site specific theatre). Fokus festivala se, naime, opet prebacio s tijela na prostor, kojeg je i istraživao u prva tri izdanja PUF-a.

POPIS PREDSTAVA

1. Anno Domini 2000., češko-hrvatska koprodukcija
2. Daska, Sisak: “Slučaj Harms”
3. Sol Pico y La Danaus, Barcelona, Španjolska: “Del planeta basura”
4. Spark International, London, Velika Britanija: “Eh, Joe”
5. Dr. INAT, Pula: “Ružičasti sni”
6. Milan Kohout, Boston, USA
7. Trafik, Rijeka: “Hodač”
8. Cie Andrayas, Geneve, Švicarska: “Requiem pour une bequille”
9. Pino Ivančić, Pula: “Tanz Šćapuni”
10. Vlasta Delimar, Zagreb: “Razgovor s ratnikom ili Žena je nestala”
11. The Strcj, Ljubljana, Slovenija
12. SU-EN Butoh Company, Almunge, Švedska: “Scarp – The truck”




2001.

Puf_7small

INDEKS FESTIVALA

Sveukupni broj predstava: 11
Domaće predstave: 4
Strane predstave: 7
Koprodukcije: 1
Broj izvođača: 76
Seminar: Butoh, voditeljica Sussana Akerlund
Lokacije: INK, Rojc, kupalište Zelenika, Otpad Jadran metala, Crkva Marije Formoze
Zemlje sudionice: Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Švedska, Nizozemska, Češka, SAD

“Želimo izbrisati razliku između alternativnog i klasičnog kazališta… Naša je namjera da iziđemo iz torova.” (Nebojša Borojević u intervjuu Glasu Istre 5. srpnja)

7. PUF u teatrološkoj će memoriji ostati upamćen po potpunome izostanku kazališnih kritika u dnevnim novinama.

POPIS PREDSTAVA

1. Anno Domini 2001, švedsko-hrvatska koprodukcija
2. Donna Coppola, Boston, USA: Performance
3. D.B. Indoš – House of extreme music theatre, Zagreb: “Njihanje”
4. Pino Ivančić, Pula: “…stati se… / Hommage a fin peet & All električari”
5. Daska, Sisak: “Društvo mrtvih pisaca”
6. Jusuf Hadžifejzović, Sarajevo, BiH: Performans
7. Silo Theatre, Amsterdam, Nizozemska: “Planetarium Silo”
8. Teatar Novog Fronta, Prag, Češka: “Primary symptoms of name loss”
9. Stateless, New York, USA: “The filament cycle”
10. SU-EN Butoh Company, Almunge, Švedska: “Headless”
11. Dr. INAT, Pula: “Rubikov bunar”


2002.

Puf_8small

INDEKS FESTIVALA

Sveukupni broj predstava: 12
Domaće predstave: 5
Strane predstave: 6
Koprodukcije: 1
Broj izvođača: 72
Koncerti: 1
Seminar: Butoh, voditelj Gregor Weber
Lokacije: INK, Portarata, Forum, Flanatička ulica, Tržnica, Rojc, Povijesni muzej Istre
Zemlje sudionice: Hrvatska, Crna Gora, Njemačka, Švedska, Češka, Danska

8. PUF započeo je angažirano – društvenom akcijom “Prsten oko Rojca”. U tom kolu za ruke se uhvatilo nekoliko stotina Puljana i turista da bi okružili zdanje od 22.000 kvadratnih metara, vojarnu koja će jednom postati multimedijalni prostor.
“…prizovimo mir i zaštitu na vojarnu Rojc: da zanavijek zaboravi svoju prvotnu nakanu, i neka od mjesta pripreme za rat i stradanja, postane dobro i uređeno utočište mladima…” (Pozivnica na akciju “Prsten oko Rojca)

POPIS PREDSTAVA

1. Otvorenje PUF-a, građani sudjeluju: Prsten-performance
2. Anno Domini 2002., hrvatsko-njemačka koprodukcija: “Pulpa paradox”
3. Daska, Sisak: “Pif, Paf, Puf”
4. Daska, Sisak: “Čekajući za kruh”
5. Dr. INAT, Pula: “Male forme”
6. Jednojka/Unit, Prag, Češka: “The life of Mr. Fun Tasty””
7. Teatar Novog Fronta, Prag, Češka: “Vagabond Adam Kadmon”
8. Gregor Weber, Njemačka: “Kafka”
9. Jednojka/Unit, Prag, Češka: “Putnik/Passenger”
10. Kic Budo Tomović, Teatar Dodest Montenegro, Podgorica, Crna Gora: “Umir”
11. ZeKaEm, Grupa Fasade, Zagreb: “Djevin skok ili Proljeće u slijepoj ulici”
12. Roma Pralipe Theatre, Mulheim, Njemačka: “Carmen”




2003.

Puf_9small

INDEKS FESTIVALA

Sveukupni broj predstava: 14
Domaće predstave: 7
Strane predstave: 6
Koprodukcije: 1
Broj izvođača: 61
Koncerti: 1
Lokacije: MMC Nemeš, Rojc, Portarata, INK, Forum
Zemlje sudionice: Hrvatska, Belgija, Njemačka, Norveška, Italija, Nizozemska, Bosna i Hercegovina

Sav sjaj iskonske teatralnosti spontanih sinova umjetnosti na 9. PUF-u sudario se sa svom nemoći vlasti koja nikako da pronikne zašto je drevna Atena više novca potrošila na kazalište, negoli na brodovlje. 9.PUF otvoren je protestnim pismom “Ne biti ili ne ne biti” četvorice utemeljivača ovog festivala. Tim protestnim pismom reagirali su na birokratsku raspodjelu novca u kulturi, kritizirali plaćanje neumjetničkih festivala, napali podržavanje malograđanskoga odnosa prema umjetnosti i reagirali na uskraćivanje formalnoga statusa dramskih umjetnika članovima grupa koje su utemeljile PUF. Direktan povod ovom protestu jest podatak da su u sisačkoj Daski, nakon 27 godina rada odlukom Gradskog vijeća potpuno ukinuta sredstva za 2003. godinu. Taj je protest obojio atmosferu cijelog festivala i urodio novinskom polemikom.

POPIS PREDSTAVA

1. Anno Domini 2003., češko-hrvatska koprodukcija
2. Nova loža lude mame, Zagreb
3. Lero, Dubrovnik: “Skroviti vrt”
4. Teatar Nor, Stamsund, Norveška: “Lonesome Butt/Usamljeni Butt”
5. Lero, Dubrovnik: “Dijalog o ljepoti”
6. Lero, Dubrovnik: “Ruže s juga”
7. Teatar Nor, Stamsund, Norveška: “Gathering for bad times/Skup za loše vrijeme”
8. Teatar EnVol, Halija: “Đavolska mašinerija”
9. Vlasta Delimar i Milan Božić provest će noć, Zagreb: Performans
10. Ane Henderson Group, Amsterdam, Nizozemska: “Blue disco”
11. Silo Theatre, Amsterdam, Nizozemska: “60 stupnjeva/60 degrees”
12. Mostarski teatar mladih, Mostar, BiH: “Labirint”




2004.

Puf_10small

INDEKS FESTIVALA

Sveukupni broj predstava: 14
Domaće predstave: 5
Strane predstave: 8
Koprodukcije: 1
Koncerti: 3
Lokacije: Rojc, INK, Kandlerova ulica, Casoni Vechi (Tvrđava Monte Paradiso)
Zemlje sudionice: Češka, Slovačka, Njemačka, Nizozemska, Poljska, Argentina, Hrvatska

POPIS PREDSTAVA

1. Pino Ivančić, Pula: “Život je feferon “
2. Halka Tresnakova, Češka: “On her couch “
3. Anta Agni, Slovačka: “Fire Show Group “
4. Anno Domini 2004, njemačko-hrvatska koprodukcija: “Room service”
5. Forgotten Fish Memory Orchestra, Nizozemska: “The philsophical egg “
6. Fičo Balet Company, Slovenija: “1:0”
7. Andrzej Sadowski, Poljska; Mickiewicz State Theatre – a&a&a: “The story “
8. Razni autori: otvorenje izložbi: “20 godina Inata”, “Kazališni plakat Predraga Spasojevića”, “Kazališni kostimi Marine Štembergar”
9. Robert Franciszty, Zagreb: “Protiv korekcije kože i krzna”
10. Gregor Weber, Njemačka: “Kaspar Hauser “
11. Kazalište Dr. INAT, Pula: “Krugovi” (work in progress)
12. Damir Bartol Indoš, Zagreb: “Čovjek je vuk”
13. Kazalište KUFER, Zagreb: “Jutro”
14. Teatro el Rayo Misterioso, Argentina: “La consagracion de las furias”